szybki kontakt:   +48 734 033 240  separator

ikona Facebooka 

masaże rehabilitacyjne i masaże lecznicze

Zabiegi ultradźwiękami – Wrocław

zabiegi ultradźwiękami Beni Medical

Z uwagi na swoje walory prozdrowotne, nowoczesna fizykoterapia wykorzystuje ultradźwięki na szeroką skalę. Pacjenci stosujący zabiegi ultradźwiękami mogą liczyć na poprawę kondycji zdrowotnej oraz złagodzenie wielu uciążliwych dolegliwości. 

 

Ultradźwięki – działanie i przebieg

Ultradźwięki to drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności dla ludzkiego ucha. Zabiegi ultradźwiękami wykorzystują zwykle drgania o częstotliwościach powyżej 20 000 Hz. Dzięki temu możliwe jest powstawania drgań mechanicznych. To tzw. mikromasaż, który spowodowany jest wahaniem ciśnień w przebiegu fali dźwiękowej.

Ultradźwięki generowane są przez specjalną głowicę, która przykłada się do obszaru ciała poddawanego leczeniu. Aby przekazywanie fal dźwiękowych było bezpieczne, wcześniej skórę smaruje się żelem przewodzącym, np. żelem do USG. Sam przebieg zabiegu sprowadza się do wodzenia po skórze głowicy i wykonywania okrężnych lub podłużnych ruchów.

 

Ultradźwięki – wskazania

Zabiegi ultradźwiękami wykazują szerokie działanie terapeutyczne na organizm. Dlatego polecane są szczególnie pacjentom cierpiącym m.in. na:

  • zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów szyjnego odcinka kręgosłupa
  • choroby zwyrodnieniowe stawów: biodrowych, kolanowych, stóp i rąk
  • owrzodzenie goleni
  • bóle poamputacyjne
  • bóle pleców i krzyża
  • zespoły bólowe rwy kulszowej.

Ponadto ultradźwięki mogą być stosowane w ramach mobilizacji blizny – jako wsparcie terapii manualnej.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.