szybki kontakt:   +48 734 033 240  separator

ikona Facebooka 

masaże rehabilitacyjne i masaże lecznicze

Masaż leczniczy i masaż relaksacyjny, terapia manualna – Wrocław (Krzyki)

Masaże lecznicze i masaże relaksacyjne to jedne z najstarszych technik fizjoterapeutycznych. Znano je już w starożytności, a naukowa szkoła klasycznego masażu – zawierająca wskazania i przeciwwskazania, wypracowana została w Europie w drugiej połowie XIX wieku.

Nasi masażyści posiadają wykształcenie fizjoterapeutyczne oraz kilkuletnie doświadczenie w zawodzie. Wybierając Gabinet Rehabilitacji  Beni Medical, znajdziesz się w dobrych rękach.

 

Masaż relaksacyjny i masaż leczniczy – działanie

Masaż leczniczy polecany jest m.in. w rehabilitacji pozabiegowej i pourazowej, leczeniu bólu, stanach napięcia nerwowego i mięśniowego. Często zdarza się, że profesjonalnie wykonany masaż leczniczy pomaga odstawić leki.  Z badań przeprowadzonych w 2012 roku wynika, że osoby cierpiące na bóle pleców, które szybko rozpoczęły fizjoterapię, zażywały do 78% mniej leków przeciwbólowych.

Odpowiednio dobrany masaż relaksacyjny potrafi:

  • doskonale odprężyć
  • pobudzić krążenie
  • przyspieszyć regenerację organizmu.

 

 

masaże Beni Medical

 

 

terapia manualna

 

 

Masaże - rodzaje

Masaż masażowi nie jest równy. W zależności od wykorzystanych technik, pozwala osiągnąć zupełnie inne efekty terapeutyczne.

  • Masaż leczniczy – przyspiesza krążenie i redukuje napięcie mięśniowe. Zmniejsza dolegliwości bólowe, przynosząc ulgę. Pobudza pracę narządów wewnętrznych.
  • Masaż relaksacyjny – zmniejsza napięcie fizyczne oraz psychiczne. Wpływa kojąco na układ nerwowy, pozwala zrelaksować się i wypocząć.
  • Masaż klasyczny – stanowiący połączenie technik masażu relaksacyjnego oraz leczniczego.
  • Masaż antycellulitowy – ręczny oraz masaż bańką chińską
  • Drenaż limfatyczny - masaż, który udrażnia krążenie limfy.

Szczegółowe wskazania oraz przeciwwskazania do stosowania konkretnych zabiegów, wymagają indywidualnej konsultacji ze specjalistą.

 

 

Masaż Relaksacyjny - Wrocław

Wykonywany w Beni Medical masaż relaksacyjny wykorzystuje techniki masażu klasycznego. Dzięki temu można uzyskać maksymalne rozluźnienie napiętych mięśni, rozładowanie napięć wynikających ze stresu, zdenerwowania, przemęczenia, odprężenie organizmu i relaks.

 

Masaż Leczniczy - Wrocław

Dostępny w ofercie naszego gabinetu fizjoterapii we Wrocławiu masaż leczniczy to forma fizycznego oddziaływania za pomocą bodźców mechanicznych pod wpływem ucisku wykonywanego różnymi technikami, których celem jest terapeutyczne oddziaływanie na tkanki miejscowo i na cały organizm. Tak wykonywany masaż leczniczy poprawia funkcjonowanie mięśni i stawów. Regularnie przeprowadzany, niweluje bóle kręgosłupa, reguluje napięcie mięśniowe, poprawia krążenie.

 

 

masaż leczniczy Beni Medical Fizjoterapia

 

drenaż limfatyczny - udrażnianie krążenia limfy

 

Masaż bańką chińską – Wrocław

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć cellulit, ten rodzaj masażu został stworzony z myślą o Tobie. Masaż bańską chińską to masaż antycellulitowy, który może być również traktowany jako masaż odchudzający. Wykonywany za pomocą specjalnej bańki, pozwala na skuteczną eliminację cellulitu, minimalizację tkanki tłuszczowej i poprawę sprężystości skóry.

 

Drenaż Limfatyczny - Wrocław

Zastanawiasz się, jak pozbyć się obrzęków? Wrocław zaprasza do Beni Medical na drenaż limfatyczny. Jest to rodzaj masażu, który usprawnia krążenie limfy, przeciwdziała powstawaniu obrzęków, likwiduje je i przyspiesza wydalanie produktów przemiany materii.

Terapia Manualna - Wrocław

Terapia manualna nie jest typowym masażem. Stanowi formę terapii  zaburzeń narządu ruchu, której istotą jest badanie i leczenie kręgosłupa oraz stawów obwodowych.

Przeprowadzana przez nas terapia manualna wykorzystuje techniki mobilizacyjne i manipulacyjne na tkankach miękkich. Pozwala to przywrócić zaburzoną pracę stawów, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie zakresu ich ruchomości, także zredukowanie dolegliwości bólowych oraz wyeliminowanie stanów zapalnych. Wykorzystywana jest w leczeniu m.in. takich dysfunkcji jak wdowi garb.

Chcesz skorzystać z dobroczynnego działania masażu? A może interesują Cię inne zabiegi z zakresu fizykoterapii, np. laseroterapia, elektroterapia, naświetlanie lampą Sollux, miejscowa krioterapia?

Skontaktuj się z nami już teraz, by wybrać dogodny termin zabiegu.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.