szybki kontakt:   +48 734 033 240  separator

ikona Facebooka 

masaże rehabilitacyjne i masaże lecznicze

Naświetlanie lampą Sollux – Wrocław- Krzyki

zabieg naświetlenia lampą sollux

W Beni Medical możesz liczyć na profesjonalne zabiegi, które wykorzystują naturalne czynniki terapeutyczne. Dlatego, obok leczenia prądami czy laseroterapii, proponujemy naświetlanie lampą Sollux. To bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, który przynosi wiele korzyści zdrowotnych.

 

Lampa Sollux – działanie

Lampa Sollux to urządzenie, które emituje promieniowanie podczerwone (IR) o długości fali od 1200 do 1400 nm. Dzięki zastosowaniu promieni krótkofalowych, naświetlania przynoszą dobre efekty i są bezpieczne dla organizmu.

Naświetlanie lampą Sollux obecnie bazuje na urządzeniach, w których wykorzystywane dwa rodzaje filtrów. Światło czerwone różni się od działania światła niebieskiego, dlatego o wyborze konkretnego rodzaju decyduje terapeuta – w zależności od potrzeb pacjenta.

Pojedyncza sesja trwa 10-20 minut. Zabieg polega na przeprowadzaniu naświetlań tych obszarów ciała, które wymagają terapii.

 

Naświetlanie lampą Sollux –  zastosowanie i wskazania

Naświetlanie lampą Sollux przynosi wiele korzyści, dlatego znajduje szerokie zastosowanie w fizjoterapii. Promieniowanie podczerwone wynika głęboko pod tkankę skórną, delikatnie rozgrzewając. Poprzez obniżenie napięcia mięśniowego, relaksują ciało. Ponadto naświetlania przyspieszają krążenie krwi, działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

 

Naświetlania lampą Sollux – kto może poddać się zabiegowi?

Naświetlanie lampą Sollux polecane są przede wszystkim pacjentom, którzy zmagają się z takimi dolegliwościami i schorzeniami jak:

  • nerwobóle, bóle mięśniowo-stawowe
  • czyraki
  • przewlekłe zapalenie stawów
  • podostre zapalenie stawów.

Ponadto naświetlania mogą być przeprowadzane przygotowawczo, m.in. przed masażami leczniczymi czy innymi.

Do przeciwwskazań zaliczyć można m.in. choroby układu krążenia, nowotwory, nadciśnienie tętnicze, padaczka. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu, należy poinformować o problemach zdrowotnych.

Zapraszamy.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.