szybki kontakt:   +48 734 033 240  separator

ikona Facebooka 

masaże rehabilitacyjne i masaże lecznicze

Magnetoterapia – Wrocław

magnetoterapia

Pole magnetyczne skrywa w sobie leczniczą moc, dlatego fizykoterapia wykorzystuje je na szeroką skalę. Przekonaj się, jak działa magnetoterapia – pozbądź się uporczywych dolegliwości.

 

Magnetoterapia – działanie

Magnetoterapia to metoda leczenia pulsującym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. Pole magnetyczne, wytwarzane przez zastosowanie specjalnych urządzeń, przenika przez organizm człowieka. Pozwala to zmienić funkcje biologiczne tkanek oraz zmobilizować procesy regeneracyjne i odpornościowe.

Magnetoterapia należy do metod nietermicznych. Oznacza to, że przeprowadzanie zabiegu na obszarze pokrytym gipsem, bandażem czy ubraniem da podobny efekt jak zabieg przeprowadzony na odkrytą skórę.

 

Magnetoterapia – wskazania i przeciwwskazania

Magnetoterapia jest jednym z zabiegów, które przynosi szereg korzyści dla zdrowia. Podobnie jak krioterapia miejscowa, może być przeprowadzana u osób chcących złagodzić dolegliwości bólowe. Do pozostałych wskazań zaliczyć można m.in.:

  • zmiany zwyrodnieniowe stawów
  • zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa
  • zaburzenia przepływu krwi i limfy
  • stany pourazowe
  • odleżyny i odparzenia.

Zanim jednak poddasz się kuracji, wspomnij fizjoterapeucie o ewentualnych schorzeniach. Przeciwwskazaniami do leczenia polem magnetycznym są m.in.: choroby nowotworowe, gruźlica, choroba wieńcowa, niewydolność nerek.

Zapraszamy!

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.