szybki kontakt:   +48 534 418 444  separator

ikona Facebooka

masaże rehabilitacyjne i masaże lecznicze

Masaże

Masaże lecznicze i relaksacyjne to jedne z najstarszych technik fizjoterapeutycznych. Znano je już w starożytności, a naukowa szkoła klasycznego masażu – zawierająca wskazania i przeciwwskazania, wypracowana została w Europie w drugiej połowie XIX wieku. Dziś jest to gałąź medycyny, a kwalifikacje zawodowe fizjoterapeutów potwierdzają państwowe egzaminy. Masaże polecane są m.in. w rehabilitacji pozabiegowej i pourazowej, leczeniu bólu, stanach napięcia nerwowego i mięśniowego. Odpowiednio dobrany masaż potrafi doskonale odprężyć, pobudzić krążenie, przyspieszyć regenerację organizmu. Niekiedy także odstawić leki z badań przeprowadzonych w 2012 roku wynika, że osoby cierpiące na bóle pleców, które szybko rozpoczęły fizjoterapię, zażywały do 78%
mniej leków przeciwbólowych.

Szczegółowe wskazania oraz przeciwwskazania do stosowania konkretnych zabiegów, wymagają indywidualnej konsultacji ze specjalistą. Nasi masażyści posiadają wykształcenie fizjoterapeutyczne oraz kilkuletnie doświadczenie w zawodzie. W Gabinecie Rehabilitacji BENI-MEDICAL gwarantujemy, że znajdziesz się w dobrych rękach.

 

 

masaże Beni Medical

 

 

terapia manualna

 

 

Rodzaje masaży:

  • masaż leczniczy – który przyspiesza krążenie i redukuje napięcie mięśniowe. Zmniejsza dolegliwości bólowe, przynosząc ulgę. Pobudza pracę narządów wewnętrznych
  • masaż relaksacyjny – zmniejsza napięcie fizyczne oraz psychiczne. Wpływa kojąco na układ nerwowy, pozwala zrelaksować się i wypocząć
  • masaż klasyczny – stanowiący połączenie technik masażu relaksacyjnego oraz leczniczego
  • masaż antycellulitowy – ręczny oraz z wykorzystaniem bańki chińskiej
  • drenaż limfatyczny - masaż, który udrażnia krążenie limfy

 

 

Masaż Relaksacyjny

Wykorzystujemy w nim techniki masażu klasycznego, dzięki którym możemy uzyskać maksymalne rozluźnienie napiętych mięśni, rozładowanie napięć wynikających ze stresu, zdenerwowania, przemęczenia, odprężenie organizmu i relaks.

 

Masaż Leczniczy

To forma fizycznego oddziaływania za pomocą bodźców mechanicznych pod wpływem ucisku wykonywanego różnymi technikami, których celem jest terapeutyczne oddziaływanie na tkanki miejscowo i na cały organizm. Masażem poprawiamy funkcjonowanie mięśni i stawów. Regularnie wykonywane masaże niwelują bóle kręgosłupa, regulują napięcie mięśniowe, poprawiają krążenie.

 

 

 

masaż leczniczy Beni Medical Fizjoterapia

 

drenaż limfatyczny - udrażnianie krążenia limfy

 

Masaż Antycellulitowy

To forma masażu przy pomocy bańki chińskiej, której celem jest skuteczna eliminacja celulitu, minimalizacja tkanki tłuszczowej i polepszenie sprężystości skóry. Łączymy go z drenażem limfatycznym w celu odprowadzenia złogów tłuszczu i szkodliwych produktów przemiany materii. Efekty są widoczne już po 5 zabiegach. Masaż wykonywany jest na udach, pośladkach i brzuchu.

 

Drenaż Limfatyczny

Jest to rodzaj masażu, który udrażnia krążenie limfy, przeciwdziała powstawaniu obrzęków, likwiduje je i przyspiesza wydalanie produktów przemiany materii.

 

Terapia Manualna

Jest to forma terapii zaburzeń narządu ruchu. Polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa. W terapii manualnej stosujemy techniki mobilizacyjne i manipulacyjne na tkankach miękkich, dzięki czemu przywracamy zaburzoną pracę stawów, co prowadzi do zwiększenia zakresu ruchomości, zmniejszenia bólu i ustąpienia stanów zapalnych.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.